Teraskatus on ajatu valik tänu oma pikaajalistele traditsioonidele ja esteetilisele välimusele. Teraskatused sobivad nii uutele kui ka renoveeritavatele hoonetele.

Ruukki katused on välja töötatud arvestades põhjamaade karme ilmastikuolusid. Nad taluvad aastaaegade vaheldumist suvekuumusest sügisvihmade ja talve paukuva pakaseni.

Unikaalsed pinnakatted kaitsevad tõhusalt kriimustuste ja korrosiooni eest

Oluline eelis Ruukki katusetoodete puhul on unikaalsed pinnakatted Purex ja Pural. Kate annab pinnale suurepärase vastupidavuse, kaitstes seda tõhusalt kriimustuste ja niiskuse poolt põhjustatud korrosiooni eest ning tagab samuti, et värv ei tuhmu päikese UV kiirguse tõttu.

Purex ja Pural on suurepäraseks tõestuseks Ruukki asjatundlikkusest teraskatuste vallas. Nad on saadaval kõikides populaarsemates värvitoonides.

Teraskatuse eelised

 • lai valik mudeleid, pinnakatteid ja värvitoone
 • katusega sobivad lisatarvikud, vihmaveesüsteemid, turvatooted
 • sobib nii uutele kui ka renoveeritavatele hoonetele
 • ilmastikukindel ja vastupidav – ideaalne põhjamaises kliimas
 • erinevalt kivi- või betoonkatustest ei kogu teraskatused sammalt
 • kaalult kerge
 • kiiresti ja lihtsalt paigaldatav
 • lihtne hooldada
 • ökoloogiline ja ümbertöödeldav

KIVIPROFIILID

Tootevalikus on 4 erinevat kiviprofiili – Adamante, Finnera, Teraskivi ja Decorrey, mis erinevad üksteisest oma kuju, pinnakatte ja tehniliste omaduste poolest. Kiviprofiilid sobivad nii uutele kui ka renoveeritavatele viilkatusega hoonetele.

TRAPETSPROFIILID

Trapetsprofiil T20 on minimalistliku kujuga sirgjooneline profiil, mis sobib eri tüüpi hoonete katusekatteks. Profiili on kerge paigaldada ja selle trapetskujuline vorm harmoneerub hästi vanemate majadega ning lisab personaalsust modernsetele hoonetele.

VALTSPROFIILID

Valtskatus kujundab hoone stiili ja väärikust ning väljendab terase ehtsust ja ajatust. Valtsitud plekki on kasutatud katuste katmiseks aastasadu, põhjuseks tema töökindlus ja pikaealisus. Valtskatuste hulka kuuluvad ehitusplatsil sileplekist käsitsi valtsitud katused ja tehases toodetud eelprofileeritud Classic katuseprofiilid.

Vihmaveesüsteemid

Paigaldusvalmis vihmaveesüsteemi komplektid

Ruukki vihmaveesüsteem on võimalik osta paigaldusvalmis komplektidena – lihtne osta, lihtne transportida, lihtne paigaldada.

 • Rennikomplekt sisaldab 12 m renni ja kõiki selle paigalduseks vajaminevaid detaile.
 • Torukomplekt sisaldab 3,5 m allatulekut ja kõiki selle paigalduseks vajaminevaid detaile.

Ruukki vihmaveesüsteemid on mõlemalt poolt kaetud Pural pinnakattega. Ruukki vihmaveesüsteemil on 20-aastane tehniline garantii.

Katuse turvatooted

Katus peab olema turvaline

Majaomanikul tuleb hoolt kanda katuse korrasoleku ja turvalisuse eest. See omakorda nõuab turvaliste käiguteede loomist katustele, et tagada ohutu ligipääs korstnate, läbiviikude, katuseakende või antennide juurde.

Lumetõkked tuleb paigaldada sissekäikude, räästa all kulgevate kõnniteede, puhke- ja mängunurkade kohale, kus katuselt allalibisev lumi võib põhjustada õnnetusi. Samuti ka räästarennide ühenduskohtade kaitseks allalibiseva lume ja jää eest.

Katusesillad, redelid ja piirded on valmistatud vastupidavast tsingitud terasest, mis on kaetud värvkattega. Lai kinnitusdetailide valik võimaldab turvatooteid paigaldada erinevatele katuseprofiilidele.