Paigalduse soovitused

Kõik VILPE tooted on iseloomulikud kerge paigalduse poolest. Nende suurepärane kokkusobivus tagab tiheda ja vastupidava ühenduse katusematerjaliga. Kuid me soovitame süsteemi paigaldamist kvalifitseeritud tehniku poolt.

VILPE silent kitcheni paigaldus koosneb kolmest sammust:

 1. Katuseventilaatori paigaldus koos sobiliku paigalduskomplektiga
 2. Köögikubu paigaldus
 3. Elektrilise ühenduse ja ventilatsioonitorude paigaldus

All on mõned tähtsad soovitused, mida arvesse võttes, tagab  korrektse VILPE silent kitchen süsteemi paigalduse ja täieliku rahulolu selle operatiivsusega.

 • Köök peaks olema varustatud kahe ventilatsioonitoruga; nende läbitavust kontrollitakse enne paigaldamist.
 • Köögikubu peaks olema ühendatud eraldi korstna toruga, mis lubab saastunud õhu majast väljastamist.
 • Kui köögis on seadmed, mis eraldavad heitgaase korstnasse gravitatiivse tõmbega(nt. boiler või gaasiküttekeha avatud põlemiskambriga, kamin, raudpliit), ei tohiks mehhanilist väljetõmmet kasutada (VILPE silent kitchen süsteem kaasa arvatud). (Väljatõmbe tugevus võib gravitatiivse tõmbe ümber pöörata, mis võib põhjustada heitgaaside tuppa aspireerimist).
 • Ventilatsiooni toru peaks olema tihe, terves oma pikkuses, kubust kuni ventilaatorini.
 • Väldi liiga paljusi toru pöördeid. Kui on mõni siis me kasutame rounded elbow torusi maksimum kraadiga 450 luues laugeid kurve. Mida lühem ja mida vähem on torus pöördeid, seda efektiivsem on süsteem.
 • Parim lahendus on kasutada seest siledaid torusid (enam kasutatud on terasest või PVC-st torud
 • Masonry ductide või vanade ventilatsiooni süsteemide puhul soovitame uue toru ehitamist vana sisse (nt. PVC-st tehtud).
 • Ventilatsiooni toru soovituslik diameeter on 160/150 mm. Vertikaalne osa peaks olema ühtlane terves pikkuses. Juhul, kui diameetri vähendamine on vajalik, teeme me seda sujuvalt, kuid miinimum sobilik diameeter on 125 mm.
 • Juhul kui ventilatsiooni toru läbib soojustamata osa hoonest, on soovituslik kasutada termaalset insulatsiooni, mis hoiab ära veeauru kondensatsiooni torus.
 • Soovitatud elektriline kaabel kubu ja ventilaatori ühendamiseks on 3×1.5mm kaabel
 • Saarkubu puhul ventilatsiooni ja elektriline ühendus peavad olema välja toodud otse kubu kohal.
 • Palun tutvuge köögikubu, ventilaatori ja paigalduskomplekti juhistega. Juhise soovituste järgimine tagab korraliku operatsiooni ja tõmbe ventilatsiooni torudes, tänu millele tötab süsteem vaikselt ja efektiivselt.
 1. Ventilatsioonitoru soovitatud diameeter on 160 mm, samal ajal ei tohiks ta olla vähe kui 125 mm
 2. Pöörete jaoks kasutame rounded elbow torusi
 3. Väldi liiga paljusi pöördeid torus
 4. Sujuvalt toru diameetri vähendamine

Ülalpool mainitud soovitused põhinevad üldistel paigaldamis põhimõtetel, mis on seotud turvalisuse ja maksimaalse mugavusega. Erijuhtudel on erandeid ja tingimusi, mis lubavad kohandatud lahendusi – igaüks neist peaks olema individuaalselt läbimõeldud spetsialisti kogemus ja teadmiste põhjal.