Ross tuulutustorud

Rossi ventileerimistorusid kasutatakse hoone põrandaaluse ruumi tuulutamiseks ning niiskuskahjustuste ja radooni kahjuliku mõju vältimiseks. Rossi ventileerimistoru abil saab juhtida õhku ka keldrisauna, kaminale või ventilatsiooniseadmele. Rossi ventileerimistoru toimib sissepuhkeõhu kanalina ka juhul, kui rajatakse sundventilatsiooni või tehakse põrandaalusele ruumile ventilaatoriga radoonieemaldussüsteem.

Rossi ventileerimistoru saab kasutada kõikide majatüüpide ventileerimisel. Ventileerimistoru on loodud nii, et õhk saab peaaegu takistamatult läbi toru voolata ja ei teki kahjulikku õhulukku. Konstruktsioon väldib ka lume, prahi ja väikeloomade pääsu põrandaalusesse ruumi. Toru pikkust saab lihtsalt reguleerida kas pikendades seda püsttorudega või saagides toru vajalikku mõõtu.

Ross tuulutustoru suurused

Rossi ventileerimistoru on saadaval kolmes eri suuruses Ross-125, Ross-160 ja Ross-200. Sobiv kanali mõõt valitakse vastavalt kanalist läbi voolavale õhuhulgale. Ross-125 saab ühendada 125 mm ventilatsioonikanaliga ja paigaldamiseks tuleb soklisse teha koos paigaldustoruga paigaldamisel läbimõõduga 170 mm ava (ilma paigaldustoruta 134 mm). Ross 160 horisontaaltoru saab ühendada 160 mm ventilatsioonikanaliga ja koos paigaldustoruga paigaldamisel tuleb teha ava läbimõõduga 208 mm (ilma paigaldustoruta 170 mm). Ross 200 saab ühendada 200 mm ventilatsioonikanaliga ja koos paigaldustoruga paigaldamisel tuleb teha ava läbimõõduga 248 mm (ilma paigaldustoruta 210 mm).

Põhivärvitoone on kuus. Värvitooni saab valida vastavalt enda eelistustele ja hoone arhitektuurile kooskõlas sokli või väliskattega. Rossi ventileerimistoru komplekt sisaldab kaitsekatet, püsttoru, seinakinnitust koos kruvidega, põlve ja paigaldustoru ja üksikasjalikke paigaldusjuhiseid. Eraldi saab osta lisaks püsttorusid, kui toru peab olema pikem. Eraldi on saadaval ka kaitsekatted, põlved ja paigaldustorud.

Ross tuulutustoru põhivärvitoonid

  • helehall – viitevärv RR RR21 – RAL 7040
  • must – RR33 – viitevärv RAL 9005
  • hall – RR23 – viitevärv RAL 7015
  • punane – viitevärv RR 28/29 – RAL 3009
  • maalrivalge – viitevärv RAL 9016 I
  • beež – RR30 – viitevärv RAL 1001

Standardvärvitoonid:

Ross renoveerimiskomplekt

Rossi renoveerimiskomplekti abil saab vana põrandaaluse ruumi püsttoru väljanägemist kerge vaevaga uuendada ja ventileerimist parandada. Tänu Rossi ventileerimistoru kaitsekattele ei teki kahjulikke õhulukke. Rossi renoveerimiskomplekt sisaldab kaitsekatet, püsttoru, seinakinnitust koos kruvidega ning adapterit Adapteri abil ühendatakse Rossi ventileerimistoru vana põrandaaluse ruumi ventileerimistoru püstosa külge kas maapinna üla- või alapoolele. Väljanägemiselt parima lahenduse saab, kui adapter paigaldatakse maapinnast allapoole. Rossi adapter 125/110 sobib Ross-125 ja 110 mm toru vahetükiks ja Rossi adapter 160/160 sobib Ross-160 ja 160 mm toru vahetükiks. Püsttoru, kaitsekatte ja adapteri saab tellida ka eraldi.

Standardvärvitoonid: