Solar läbiviigud

VILPE Solar-läbiviik on esimene toode mis pakub professionaalset lahendust väikeste torude katusest läbiviimiseks. Nii nagu ka teised VILPE läbiviigud, on ka Solar-läbiviik ilmastikukindel, turvaline ja mugav lahendus näiteks päikesepaneelide torude, kaablite ja teiste väiksemate torude läbiviiguks katusele.

Solar-läbiviigusarjast leiab läbiviigu igale katusematerjalile. Läbiviigusarja kuulub lisaks läbiviigule, kaelus, kaan ja termokahanev sukk ning kõik vajalikud kinnituskruvid läbiviigu paigaldamiseks. Solar-läbiviigu kaeluse ava mõõt on 100X60mm.

Solar-läbiviigu kaas on eemaldatav, mis tagab lihtsa ligipääsu torude hoolduseks. Läbiviigu kaelust saab küljesuunas liigutada 90 kraadi mõlemas suunas, mis lihtsustab torude paigaldamise läbiviiku ja tagab turvalise läbimineku katusest.

Valmistusmaterjalid

Läbiviik, nagu ka kõik teised VILPE-tooted, on valmistatud sööbimatust, ilmastiku–ja löögikindlast, läbivärvitud polüpropuleenplastikust (PP). Plast on ka UV-kindel.

Materjali temperatuuri taluvused:

 • -30 – +80 pidevat
 • -40 – +120 lühiajalist

Kasutusvõimalused

Solar-läbiviik sobib erisuguste väiksemate torustike, näiteks päikesepaneelide torustike läbiviiguks.
Torustiku läbimõõt sab olla maksimaalselt 100X60mm.
Läbiviik valitakse katusematerjali ja värvi järgi.

Põhivärvid

 • must-RR33
 • pruun-RR32
 • roheline-RR11
 • hall-RR23
 • punane-RR28/29
 • tellisepunane-RR750

Paigaldamine

Solar-läbiviigusari sisaldab aluskatte

läbiviiku, ühendusrõngaga läbiviiku, kaelust, kaant, termokahanevat sukka ja kinnitus kruve.

 1. Paigalda läbiviik pakendis oleva juhendi järgi. Igale katusematerjalile on olemas oma läbiviik
 2. Too torud läbiviigust ja kaeluses läbi. Kinnita kaeluse ülemine osa kahe kruviga märgitud kohtadest kaeluse alumise osa külge. Paigalda kaeluse alumine osa paika. Aseta torud läbi termokahaneva suka. Kinnita kaas kolme kruviga märgitud kohtadest
 3. Kinnita torustik läbiviigu alt roovituse külge.
 4. Soojenda kuumaõhufööniga termokahanev sukk kinni.
 5. Vajadusel saab kaelust pöörata küljesuunas 90 kraadi mõlamas suunas. Lõpuks kinnita kaan nelja kruviga läbiviigu külge.